Od kilku dni w gminie Pasłęk trwają już żniwa. Rolnicy szacują, że zbiorą od 30 do 40 q rzepaku ozimego z hektara. W skupie otrzymują 1330 zł (netto) za tonę tego ziarna. Jedna z firm, większe ilości rzepaku odbiera bezpośrednio z gospodarstw w cenie ok. 1400 zł za tonę.
Jednocześnie rozpoczął się też zbiór jęczmienia ozimego. Rolnicy mogą spodziewać się 620 zł za tonę tego ziarna.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!