Reklama

Rozpoczęły się żniwa. Tona rzepaku po 1330 zł

26/07/2013 12:24

Od kilku dni w gminie Pasłęk trwają już żniwa. Rolnicy szacują, że zbiorą od 30 do 40 q rzepaku ozimego z hektara. W skupie otrzymują 1330 zł (netto) za tonę tego ziarna. Jedna z firm, większe ilości rzepaku odbiera bezpośrednio z gospodarstw w cenie ok. 1400 zł za tonę.

Jednocześnie rozpoczął się też zbiór jęczmienia ozimego. Rolnicy mogą spodziewać się 620 zł za tonę tego ziarna.

W gminie Pasłęk do zebrania są zboża z następujących powierzchni: rzepak ozimy - 1750 ha, rzepak jary - 30 ha, pszenica ozima - 4852 ha, pszenica jara - 820 ha, jęczmień jary - 568 ha, żyto - 320 ha, jęczmień ozimy - 15 ha, owies - 361 ha, mieszanki zbożowe - 770 ha, pszenżyto ozime - 2156 i pszenżyto jare - 200 ha.
gog

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama