Reklama

Rusza Elbląska Liga Halowa

10/11/2010 12:28

W najbliższy czwartek (11 listopada) ruszają rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej. Będzie to już dwunasty rok istnienia ELH, imprezy, która z roku na rok podnosi prestiż, a wśród mieszkańców Elbląga staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna.

W nadchodzącym sezonie w rozgrywkach wystartuje 47 zespołów podzielonych na cztery ligi. Ilość drużyn wprawdzie jest taka sama jak w roku ubiegłym, jednak nie wszystkie miały już okazję grać w ELH — informuje Krzysztof Fedak, rzecznik prasowy Olimpii Elbląg.

W SuperLidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, tradycyjnie wystąpi 14 zespołów, które rywalizować będą o tytuł mistrza Elbląga. W tym roku mistrzowskiego tytułu bronią Specjaliści, najbardziej utytułowany zespół ostatnich lat, który na finiszu poprzedniego sezonu wyprzedził Specjal i Kromet I.
W gronie tegorocznej elity ELH znalazły się najlepsze teamy I ligi czyli: Unijna Szkoła Europejska i Wiarus, natomiast zabraknie Krometu I i Pujana I, które wycofały się z rozgrywek. Ich miejsce zajęły Feniks Znicz oraz Straż Pożarna.

Tego samego dnia rozgrywki rozpoczną także zespoły I ligi. Tu o dwa miejsca premiowane awansem walczyć będzie 14 ekip. Zespoły SuperLigi i I ligi swoje mecze rozgrywają w hali MOS przy ul. Kościuszki 77A.

Drużyny II oraz III ligi będą rozgrywały mecze w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza w Elblągu. Zbliżające się rozgrywki w II lidze skupiły 12 zespołów, w większości znanych sympatykom ELH. Nowe ekipy to Fotoefekt oraz Young Boys, które w drodze losowanie dołączyły do drugoligowych ekip. Nazwę zmieniły dwie ekipy Pujan II na BIG, a Club Hot-Spot na Elbiznes.

— Trzecią ligę tworzą natomiast zespoły, które do tej pory jeszcze nie uczestniczyły w lidze. Ten fakt sprawia, że możemy być świadkami bardzo ciekawych spotkań, a rozgrywki na tym szczeblu powinny być bardzo wyrównane — dodaje Krzysztof Fedak. — Początek zmagań sportowych już w najbliższy czwartek 11 listopada, a zakończenie rozgrywek przewidziano na przełomie lutego i marca 2011 roku. Zatem podobnie jak w latach ubiegłych zapowiadają się cztery miesiące pełne sportowych wrażeń, na które gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

SuperLiga: 

1. kolejka (czwartek, 11 listopada): 
DRE — Feniks Znicz (godz. 14:05), Specjaliści — Unijna Szkoła Europejska (14.40), REM — Bogdanka (15.15), Energa Kogeneracja — Metrotest (15.50), Straż Pożarna — Wiarus (16.25), Specjal — Asenhajmer (17), Lira — Służby Miejskie (17.35)

I liga (czwartek, 11 listopada): Dream — Laguna (10), AC Mapei — Amatorzy (10.35), Paradoks — G-9 (11.10), Exclusive Sport/PC Koni — Zagłada (11.45), Duet — Stokrotki (12.20), Fiat Auto-El — WSzZ (12.55), Szewczyk — C.R.P. Wopal (13.30)

II liga (czwartek, 11. listopada): BIG — Elbiznes (10), Handbud — Trendy Club (10.35), Legioniści — BTH (11.10), Żandarmeria — Young Boys (11.45), Fotoefekt — ZUO Elbląg (12.20), Dowodzenie — Auto-Postek przeł. na inny termin


III liga (czwartek, 11 listopada): Beauty — BEST S.A. (12.55), EDBA — Jaga (13.30), Layman — Saba-Drozd (14.05), pauza: Smakpol-Mazury

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama