PKP Polskie Linie Kolejowe łagodzi plany dotyczące wyłączenia linii kolejowych. Jeszcze niedawno wskazywano 90 odcinków, po których miałyby przestać kursować pociągi. Wczoraj ich liczbę zmniejszono o 31. Nie wiadomo czy na tej liście nadal jest linia Elbląg-Braniewo. Miedzy innymi w tej sprawie alarmował kilka dni temu samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Dwa miesiące temu PKP PLK zaprezentowały plan optymalizacji sieci kolejowej od grudnia tego roku. Ten polegał na czasowym wyłączeniu z eksploatacji 90 odcinków linii kolejowej na terenie całego kraju. Dzięki temu spółka miała zaoszczędzić na nawet 80 milionów złotych rocznie.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!