Prawie 363 tysiące szóstoklasistów z całego kraju napisało dziś sprawdzian. To podsumowanie ich 6-letniej pracy. Wyniki mają pokazać nauczycielom szkół podstawowych, jakie efekty osiągnęli ich uczniowie, nauczycielom gimnazjalnym, jaka jest wiedza ich przyszłych uczniów, a także rodzicom, czego się nauczyły ich dzieci. Wynik nie będzie jednak miał wpływu na przyjęcie do gimnazjum.
Uczniowie musieli najpierw odpowiedzieć na serię pytań, dotyczących tekstu. Półstronicowa czytanka dotyczyła ładnego wypowiadania się. Potem trzeba było napisać list do kolegi. Chodziło o krótką rekomendację dowolnej książki. Były też zadania matematyczne. Jedno z nich dotyczyło zasad podzielności przez 9. Było też zadanie o dzieciach, które zebrały półtorej tony makulatury i za otrzymane pieniądze kupowały sadzonki.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!