Reklama

Srebrny medal Talewicza

13/07/2021 11:53

W Biłgoraju odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do lat 17. W mistrzowskich zmaganiach w kategorii wagowej +109 kg, w których startowało 11 zawodników, bardzo dobrze spisał się Tomasz Talewicz (LUKS Meyer Elbląg), który w dwuboju zaliczył 277 kg i wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Zwyciężył Szymon Ziółkowski (Mazovia Ciechanów) z rezultatem 300 kg w dwuboju. Elbląski ciężarowiec uzyskał prawo startu w mistrzostwach Europy do lat 17, które odbędą się w dniach 19-29 sierpnia w Ciechanowie oraz w mistrzostwach świata do lat 17, które odbędą się w dniach 5-12 października w Arabii Saudyjskiej. Jego krajowy rywal z pomostu Ziółkowski, wystartuje w wadze 102 kg. Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego, od poniedziałku zaczął cykl zgrupowań kadry narodowej, przygotowujących się do tych imprez. W zawodach w Biłgoraju wziął udział także drugi reprezentant elbląskiego klubu Kacper Węzyk, który w kategorii 96 kg zajął szóste miejsce z wynikiem 174 kg w dwuboju, bijąc zarazem rekordy życiowe, zarówno w rwaniu jak i podrzucie.

Jerzy Kuczyński

[iframe]https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FDziennikElblaski%2F&tabs&width=340&height=130&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId" width="340" height="130" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"][/iframe]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama