Reklama

Start przegrał z Piotrcovią 24:27. Elblążanki nadal bez punktu

10/09/2011 19:48

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w sobotę z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 24:27 (12:11).

Start w sobotnim meczu z Piotrcovią radził sobie dopóki na boisku były Janaczek i Aleksandrowicz. Kłopoty zaczęły się, gdy stracił obie rozgrywające, a rywalki zaczęła grać wysoką obroną. Zespół z Elbląga przegrał 24:27.

Tylu kibiców na meczu Startu już dawno nie było. Inaugurację nowego sezonu w Elblągu obejrzało ok. 600 widzów, praktycznie zapełniając jedną z głównych trybun. Zwycięstwa Startu się nie doczekali.

Elbląskie szczypiornistki dobrze zaprezentowały się w pierwszej części spotkania, w której prowadziły nawet trzema bramkami. Jednak wystarczyła chwila dekoncentracji, by rywalki w ostatniej minucie rzuciły dwie bramki, a po wznowieniu gry Anna Szafnicka z karnego doprowadziła do drugiego w tym meczu remisu 12:12.

Start zaraz na początku drugiej części spotkania stracił Wioletę Janaczek (prawdopodobnie złamany nos), a za chwilę Monikę Aleksandrowicz. I zaczęły się kłopoty. Przede wszystkim w ataku, w którym gospodynie popełniły masę błędów. Traciły piłkę, oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji, niewidoczne były skrzydłowe Katarzyna Cekała i Marlena Maksymiuk. 
Rywalki w drugiej połowie grały wysoką obroną, przez którą z najwyższym trudem przedzierały się elblążanki. Efekt był taki, że Start przegrywał już w 46. min 16:20. Na dodatek Edyta Szymańska w 50. min nie wykorzystała karnego. Mimo to gospodynie potrafiły jeszcze dać kibicom cień szansy na remis.

Na dwie minuty przed końcem spotkania i trafieniu Hanny Sądej z karnego Start przegrywał tylko 23:24. O ostatnich sekundach tego pojedynku elblążanki powinny jednak jak najszybciej zapomnieć. Dały sobie w tym czasie rzucić trzy bramki i Piotrcovia wróciła do domu z dwoma punktami.


— Ten mecz wygraliśmy obroną i tylko obroną — ocenił trener piotrkowianek Robert Nowakowski. 


— Mamy braki na rozegraniu. Czekamy na powrót kontuzjowanych zawodniczek, tych, które mają ogranie boiskowe i większe doświadczenie. Teraz doszły jeszcze urazy Janaczek oraz Aleksandrowicz — powiedział po meczu trener Startu Grzegorz Gościński. — Trafia się okazja dla młodych zawodniczek. Mam nadzieję, że ją wykorzystają. Nauka też kosztuje, także moje serce i zdrowie. Ale jestem cierpliwy. Mam nadzieję, że kiedyś to zaprocentuje. 


Za tydzień Start jedzie do Wrocławia. 

— Taka porażka, i to druga z rzędu, jeszcze bardziej mobilizuje do walki. Musimy to wygrać — mówi kołowa Startu Hanna Sądej.

— Na pewno przez pewien czas będziemy myślały o przegranej z Piotrcovią, będziemy wyciągały z niego wnioski. Ale musimy iść do przodu, nie patrzeć za siebie — dodaje Agnieszka Kordunowska, która była najlepszą zawodniczką Startu w sobotnim meczu.
AKT

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie
[live]83[/live]

Start Elbląg — 
Piotrcovia Piotrków 
24:27 (12:11)

Start
: Kordunowska, Kędzierska — Frąckiewicz 3, Szott 2, Sądej 8, Cekała 1, Janaczek 4, Szymańska 1, Aleksandrowicz 2, Grudka, Konefał, Szulc, Brojek, Jałoszewska, Maksymiuk 3, Pesel. Kary: 6 min

Najwięcej bramek dla Piotrcovii: Rol 6, Wypych 5, Knoroz 5, Mijas 4. Kary: 6 min


Wypowiedzi trenerów na pomeczowej konferencji prasowej
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zylE9VDCWJE[/youtube]

Inne wyniki 2. kolejki:
KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:27 (13:13)
Ruch Chorzów - AZS AWF Wrocław 28:27 (11:15)
Zagłębie Lubin - Finepharm Polkowice 44:13 (24:6)
Pogoń Szczecin - SPR Lublin 26:48 (12:23)
Politechnika Koszalin - Łączpol Gdynia 27:28 (11:13)

[table]PO 2. KOLEJKACH||1. Zagłębie Lubin|4|85:33||2. SPR Lublin|4|96:53||3. Łączpol Gdynia|4|69:58||4. Piotrcovia Piotrków Tryb.|4|53:49 ||5. KPR Jelenia Góra|2|54:68||6. KSS Kielce|2|61:67||7. Ruch Chorzów|2|53:53||8. AZS AWF Wrocław|1|52:53||9. Politechnika Koszalińska|1|52:53||10. Start Elbląg|0|57:61||11. Pogoń Szczecin|0|57:89||12. Finepharm Polkowice|0|40: 92[/table]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama