Konsolidacja usług medyczny dojdzie do skutku. Najprawdopodobniej już od początku przyszłego roku Szpital Miejski wymieni się oddziałami z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Jak zapewniał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego, w zamianie chodzi głównie o dobro pacjenta
Na czym będzie polegała zamiana? Ze Szpitala Miejskiego przeniesiony zostanie oddział położniczo – ginekologicznego, natomiast ze szpitala wojewódzkiego przeniesiony ma być oddział pediatryczny. O planowanych działaniach mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej – wiceprezydent Michał Missan oraz Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu. Jak podkreślali nie ma mowy o likwidacji czy ograniczaniu dostępności. Wręcz przeciwnie - to działania propacjenckie, zgodne z rekomendacjami i kierunkami rządowymi.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!