Reklama

Witold Żak honorowy obywatel Pasłęka

01/04/2013 13:13

Pasłęccy radni zadecydowali o nadaniu Witoldowi Żakowi tytułu honorowego obywatela miasta i gminy Pasłęk.

Witold Żak ma 72 lata. Dyplom lekarz uzyskał w 1966 roku. W latach 1968 -1970 odbył służbę wojskową w Braniewie, na stanowisku lekarza jednostki. W 1985 r. został mianowany na stopień kapitana. Oczekując na wolny etat w Krakowie (w tym mieście odbył staż podyplomowy), podjął pracę w Pasłęku, w którym do dzisiaj mieszka i pracuje. W 1980 r. uzyskał specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych.
Witold Żak, ciesząc się dużym zaufaniem społecznym, pełnił ważne funkcje we władzach samorządowych. Przez dwie kadencje był pasłęckim radnym. W 1998 r został przewodniczącym Rady Powiatu w Elblągu. W kolejnej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Jest osobą dobrze znaną i szanowaną zarówno w środowisku lekarskim, jak i wśród mieszkańców miasta i gminy Pasłęk.
gog

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama