Reklama

Wybieramy prezydenta. Do południa wydano w Elblągu 15% kart

10/05/2015 08:08

Do niedzielnego południa wydano w Elblągu 14 396 kart do głosowania. Jest to dokładnie 15,19 procent z 94 754 uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich. W całym wojwództwie warmińsko-mazurskim zagłosowało godz. 12 13.84% uprawnionych.

W powiecie elbląskim najwięcej osób zagłosowało do tej pory w gminie i mieście Pasłęku, 13.42%.


Statystyki do godz. 12 dla gmin powiatu elbląskiego

[media=n]245383[/media]




Elblążanie swoje głosy będą oddawali w 62 komisjach, również w szpitalach i areszcie śledczym, w godz. 7-21. Siedemnaście komisji jest jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - ich pełen wykaz znajduje się na stronie www.umelblag.pl. W wyborach wezmą udział również elblążanie mieszkający za granicą. Taką chęć zadeklarowało 577 osób.

Do wyborów o prezydenturę stanęło jedenastu kandydatów. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy oddanych głosów, konieczna będzie dogrywka. Ewentualną drugą turę zaplanowano na 24 maja.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama