Już po raz dwunasty Zespół Szkół Pijarskich im. Św. Mikołaja w Elblągu brał udział w kwietniu w wymianie międzynarodowej młodzieży ze szkołami partnerskimi Flatow Oberschule z Berlina oraz Teletta Gross Gymnasium z Leer. Współpraca zaczęła się dla uczniów już w marcu 2007 roku, kiedy to wyjechali oni do Berlina i pracowali nad swoim pierwszym projektem.
Tym razem uczniowie opracowywali projekt, który dotyczył niekonwencjonalnych metod pozyskiwania energii w firmie ENERCON w miejscowości Aurich, która jest położona 40 km od naszego partnerskiego miasta Leer. Firma Enercon jest największym na terenie Niemiec i trzecim na świecie producentem urządzeń wiatrowych. Buduje ona trzy typy wiatraków, które są transportowane na cały świat. Pracę koordynowali nauczyciele, którzy zorganizowali polsko-niemiecką wymianę – Katarzyna Kostyszyn-Radecka i Iwona Iwanicka z Zespołu Szkół Pijarskich z Elbląga, Rudiger Schwandt z Berlina oraz Christian Goldau z Leer.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!