Reklama

Z nowym rokiem nadchodzi ekstremalna pogoda. Idzie zima!

01/01/2017 16:42

Nadszedł nowy rok, a z nim nadchodzi kolejny okres z ekstremalną aurą. Przez kolejny tydzień spodziewajmy się wichur, mocnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

Już nadchodzącej nocy (1-2 stycznia) dość stabilna przez kilka ostatnich dni pogoda zacznie się załamywać. Zacznie padać deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem, a w poniedziałek już sam śnieg. Na razie nie będzie mrozu w nocy, ale w kolejne dni temperatura będzie spadała do około -5 stopni w powiecie elbląskim i braniewskim, a w głębi województwa warmińsko-mazurskiego do nawet -10. W ciągu dnia zanotujemy około 0, miejscami bliżej Zalewu Wiślanego słupek rtęci podskoczy do 2-3 stopni.

Tej zimowej już z pewnością aurze będzie towarzyszył silny wiatr z kierunków zachodnich i północnych, w porywach dochodzący do około 90 km/h. Miejscami mocno sypnie śnieg, w wielu miejscach regionu pokrywa białego puchu może przekroczyć do końca tygodnia 10 cm.
Nadchodzi zima, bądźmy ostrożniejsi na drogach i chodnikach.

Z powodu wysokiego napełnienia Bałtyku i kolejnej fali silnych wiatrów w kolejnych dniach dojść może do kolejnej cofki w rzece Elbląg i innych rzekach Żuław Wiślanych.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama