A anieli grają... Świąteczny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

2016-11-22 10:39:32(ost. akt: 2016-11-22 11:03:13)

Autor zdjęcia: nadesłane/EOK

Nastrojowy, świąteczny — taki będzie koncert „A anieli grają!” z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 7 grudnia (środa) w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Publiczność usłyszy tego wieczoru najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.
Na kilkanaście dni przed tym, jak zasiądziemy przy wigilijnym stole, bożonarodzeniowy, rodzinny nastrój zawita na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert "A anieli grają" odbędzie się 7 grudnia w Teatrze im. A. Sewruka przy ul. Teatralnej w Elblągu (godz. 19).
— Kolędy i pastorałki wyśpiewają dla nas – a może też z nami….. członkowie dwóch artystycznych rodzin – Komasów oraz Mosiów — zapowiadają organizatorzy koncertu.

W jego trakcie usłyszeć będzie można nestora rodu, Wiesława Komasę – aktora i reżysera teatralnego, i jego syna, Szymona, śpiewaka operowego, studenta Juilliard School w Nowym Yorku. Rodzina Mosiów reprezentowana będzie przez: pierwszego dyrygenta EOK Marka Mosia, jego córkę, Kasię Moś - wokalistkę, absolwentkę Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach, znaną szerszej publiczności z programu „Must be the Music.Tylko muzyka” oraz Mateusza Mosia – skrzypka, także absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, muzyka Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso i Acoustic Quartet. Nie zabraknie przyjaciela rodziny, Mateusza Kołakowskiego – pianisty, laureata m.in. „Jazzowego Fryderyka”.

Bilety w cenie: 80 zł (normalny) i 70 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek.
Wystąpią: Wiesław Komasa prowadzenie/recytacja
; Katarzyna Moś wokal; Mateusz Moś skrzypce/wokal; Szymon Komasa baryton; Mateusz Kołakowski fortepian
; Marek Moś dyrygent; Elbląska Orkiestra Kameralna.

Sponsorzy EOK: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Toyota Knedler