Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Dzień otwarty wojskowego lotniska w Królewie Malborskim. Open Air Show w sobotę

2017-09-11 16:16:11 (ost. akt: 2017-09-11 17:14:38)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

To będzie okazja, żeby odwiedzić na co dzień niedostępny obiekt. 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim zaprasza w najbliższą sobotę na dzień otwartego lotniska. Główną atrakcją będą dynamiczne pokazy w powietrzu z udziałem samolotów m.in. MIG-29, SU22

Podczas ubiegłorocznego Open Air Show w Królewie Malborskim, które odbyło się w sierpniu, lotnisko wojskowe w Królewie Malborskim odwiedziły tysiące osób. Wśród zwiedzających byli nie tylko mieszkańcy pobliskiego Malborka, ale również Elbląga, Olsztyna, Trójmiasta, Tczewa. Chociaż na podmalborskie lotnisko dojechać nie było łatwo, z powodu ogromnych korków na drodze krajowej nr 22, to wszyscy, którzy podjęli się wyzwania, na pewno wrócili zadowoleni.

Kolejna okazja, żeby zwiedzić niedostępne na co dzień lotnisko wojskowe, już w najbliższą sobotę (16.09). Impreza rozpocznie się oficjalnie o godz. 9.50. Dziesięć minut później na płycie lotniska wyląduje grupa 12 skoczków spadochronowych z Aeroklubu Gdańskiego. Główną atrakcją dnia będą oczywiście pokazy dynamiczne w powietrzu, które zaplanowano w dwóch blokach o godz. 11 (TS-11 Iskra, formacja 3AT3 - 3AT3 Formation Flying Team, szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego) oraz o godz. 14 (TS-11 Iskra, Formacja 3AT3 - 3AT3 Formation Flying Team, MIG-29, dwa SU-22, szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego).

— Atrakcyjnie zapowiada się również statyczna wystawa statków powietrznych: MIG-29, SU-22, MI-24, śmigłowce Marynarki Wojennej. Sprzęt i wyposażenie Wojsk Lądowych zaprezentują żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej: czołg PT-91 Twardy, armata przeciwlotnicza ZU 23-2, trenażer UST-1 i wiele innych jednostek sprzętu — informują organizatorzy dnia otwartego lotniska.

Będzie można zobaczyć samoloty sportowe i turystyczne, a także odbyć kilkuminutowy lot widokowy nad Malborkiem (przeloty płatne). W pokazach na ziemi uczestniczyć będą także funkcjonariusze służb mundurowych. Akcję ratowniczo-gaśniczą przeprowadzi zastęp Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z strażakami wojskowymi. Licznie reprezentowana będzie grupa modelarzy, stoiska z umundurowaniem i uzbrojeniem historycznym wystawią grupy rekonstrukcyjne. Nie zabraknie również części artystycznej - na scenie zaprezentuje się Zespół Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera", Zespół Pieśni i Tańca 22.BLT Malbork, zespół wokalny Klubu 22.BLT "Secret Garden Singers", teatr Pinezka.

Tak było przed rokiemKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB