Poznaj na rowerze marzęcińskie ciekawostki

2017-09-13 09:26:44(ost. akt: 2017-09-13 09:30:12)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Po wakacyjnej przerwie wrześniowa (17 września) wycieczka rowerowa będzie prowadziła do Marzęcina, zaś wrócimy statkiem z przystani w Osłonce zlokalizowanej na Szkarpawie 5 km od Marzęcina.
Trasa: Elbląg-Bielnik I-Bielnik II- Kępki-Stobna-Marzęcino-Osłonka >>> statkiem Elwinga do Elbląga.


W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Długość wycieczki to 21 km.

Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy zachowamy bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych!

Udział w wycieczce kosztuje 35 zł. Jest to cena promocyjna na rejs z rowerem statkiem z Osłonki do Elbląga. 35 zł płatne na statku. Statek czeka na nas w Osłonce, planowane wypłynięcie około 12.30, w Elblągu jesteśmy około 15.30. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na www.mosir.elblag.eu. Ruszamy 17 września o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.
Marek Kamm

Źródło: Dziennik Elbląski