Znaleźli zwłoki psa, którego ktoś utopił

2020-10-12 20:00:00(ost. akt: 2020-10-12 17:28:43)

Autor zdjęcia: nadesłane

— Zobaczyłam coś, czego nie zapomnę do końca życia — mówi Barbara Zarudzka z Psiego Raju w Pasłęku, która w sobotę, 10 października uczestniczyła w interwencji dotyczącej utopionego psa.
Osoby jadące rowerem w okolicy miejscowości Krasin zauważyły, że w wodzie leży zawiązany worek. Na miejsce zdarzenia wezwano policję. Na miejscu interwencji była również Barbara Zarudzka z Psiego Raju. — Okazało się, że w worku są zwłoki psa — wyjaśnia pani Barbara. — Wyciągnęliśmy tę martwą suczkę i na jej ciele znaleźliśmy wiele obrażeń świadczących o tym, że przed śmiercią ktoś się nad nią znęcał. Zwłoki zostały przez nas zabezpieczone.

Pani Basia post o tym zdarzeniu umieściła na profilu przyjaciół schroniska. — Po niespełna pół godzinie dostaliśmy wiele telefonów i wiadomości w tej sprawie — dodaje. — To zdarzenie poruszyło bardzo wiele osób. Zostaliśmy bardzo dokładnie poinformowani, skąd jest ta suczka i kto jest jej właścicielem. Było także wiele wiadomości, w których ludzie domagali się, abyśmy podali dane sprawcy. Oczywiście my tego nie zrobimy. Chcemy się dowiedzieć, czemu ten pies musiał umrzeć? Najważniejsze jednak jest to, żeby sprawca tego czynu został surowo ukarany. Ludzi, którzy dopuszczają się tak brutalnego czynu, należy się obawiać, ponieważ również mogą być niebezpieczni w stosunku do ludzi.

Czy policja znalazła sprawcę? — Sprawa jest prowadzona przez elbląskich policjantów z art. 35 ust.1,2 — Ustawy o ochronie zwierząt wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. — Możemy mieć tutaj sytuację znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i zabicie go. Sprawa jest rozwojowa i nie będę zdradzał żadnych szczegółów. Jesteśmy na dobrym tropie i wierzę, że podejrzany zostanie niedługo zatrzymany.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zwierzeta umierają #2986551 | 31.60.*.* 15 paź 2020 21:44

  Tak jak ludzie a ten kto tego nie rozumie człowiekiem nie jest.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Czytelnik #2985243 | 95.90.*.* 13 paź 2020 16:54

   Droga redakcjo, to jest truchło a nie zwłoki. Więcej powagi dla językapolskiego.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. człowiek #2984902 | 188.146.*.* 13 paź 2020 04:23

    Psy nie umierają tylko zdychają! Umierają ludzie i wyjątkowo pszczoły i mrówki!

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)