Co nas czeka w Święto Chleba?

2021-07-31 19:04:17(ost. akt: 2021-07-31 17:10:10)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Paweł Suszek

Elbląskie Święto Chleba odbędzie się w dniach 27 - 29 sierpnia. Początek już w piątek, 27 sierpnia o godzinie 10. Jakie czekają nas atrakcje?
Jak informuje Adam Jocz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Elblągu, najważniejszym elementem Święta Chleba jest jarmark. — W tym roku czekają nas niewielkie zmiany, ze względu na zajęcie ul. Stary Rynek do ul. Rybackiej przez ogródki restauracyjne. Nie chcemy, żeby te ogródki były likwidowane, wręcz odwrotnie, chcemy, żeby się wpisały w całokształt Święta Chleba.

Wystawcy zostali tak zorganizowani, żeby uaktywnić inne ulice, czyli ul. Wigilijną, św. Ducha, Zamkową do muzeum, Wodną, Rybacką oraz część ul. Stary Rynek pomiędzy ul. Rybacką, a ul. Wigilijną. — Chcemy, żeby to wszystko funkcjonowało naturalnie i prowadziło do poszczególnych stref, które będą funkcjonować podczas jarmarku — mówił Adam Jocz.

Podczas jarmarku będzie bardzo dużo produktów regionalnych. W związku z piętnastą, jubileuszową edycją Święta Chleba, część artystyczna tych dni, również będzie bardzo bogata. Początek już w piątek o godzinie 17 na małej scenie przy Bramie Targowej, gdzie odbędzie się występ elbląskich uczniów i przedszkolaków. O godzinie 20 na scenie przy katedrze odbędzie się koncert zespołu Piersi. W sobotę z kolei od godziny 14:30 na scenie przy katedrze odbędzie się prezentacja zespołów ludowych, następnie, o godz. 16:30 koncert Sarsy, później Piekarczyk dla Piekarczyka, czyli koncert Marka Piekarczyka. O godz. 20 elblążanie będą mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu Tulia. W niedziele na scenie przy katedrze o godz. 14:30 rozbrzmią love songs w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, następnie Diamenty, Dikanda i Żywiołak.

Przez cały weekend odbędzie się także wiele innych atrakcji między innymi na terenie Biblioteki Elbląskiej, Centrum Sztuki Galeria El czy elbląskiego muzeum.

red.