Lorenz i Joanna Basilius: To oni fotografowali dawnych elblążan

2023-09-29 18:10:43(ost. akt: 2023-09-29 11:20:35)
Lorenz Basilius poślubił Joannę w 1888 roku, dziesięć lat później małżeństwo razem z córką Erną przeniosło się do Elbląga

Lorenz Basilius poślubił Joannę w 1888 roku, dziesięć lat później małżeństwo razem z córką Erną przeniosło się do Elbląga

Autor zdjęcia: Zbiór Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu / archiwum autorki

Państwo Basilius — Lorenz i Joanna — oprócz atelier w Elblągu posiadali także zakłady fotograficzne w innych miastach, między innymi w Nowym Dworze Gdańskim, Bydgoszczy i Gdańsku. To elbląskie znajdowało się przy dzisiejszej ulicy Studziennej.
LEKSYKON FOTOGRAFÓW

Kolejną część fotograficznego cyklu, który specjalnie dla naszych Czytelniczek i Czytelników przygotowuje Danuta Thiel-Melerska, znajdziecie w najnowszym Dzienniku Elbląskim!


Gazeta w wersji papierowej jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień. Znajdziesz nas w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej dostępny jest bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Fot. Dziennik Elbląski


W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.

Fot. IKAT Gazeta Braniewska


Fot. fotorevers.eu

Leksykon Fotografów stworzony przez Danutę Thiel-Melerską dostępny jest na stronie internetowej www.fotorevers.eu, gdzie znaleźć można informacje na temat działalności fotografów i ich atelier w latach 1850-1914. Warto śledzić też FB: fotorevers.eu, gdzie publikowane są dawne zdjęcia i ciekawostki na ich temat.