Reklama

Aniołowo. Pożyteczne wakacje 2010

21/07/2010 13:11

W Aniołowie już w kwietniu złożono projekt do Fundacji Wspomagania Wsi. Pomysł na różnorodne formy wakacyjnych zajęć i uwrażliwianie młodych na potrzeby najstarszych mieszkańców dostał dofinansowanie.



Wakacje na wsi wcale nie muszą być nudne i niebezpieczne. Często od lokalnej społeczności zależy, czy dzieci i młodzież spędzą czas ciekawie i pożytecznie.
 Dzieci z anielskiej wioski przez dwa tygodnie będą korzystały z posiłków przygotowanych wspólnie z opiekunem i dyżurującymi matkami. W czasie zajęć plastycznych i warsztatów ceramicznych stworzą anioły w glinie i w „Galerii na płocie”. Będą się diabelsko bawić na warsztatach kuglarskich, rywalizować i grać na świeżym powietrzu. Wyjadą autokarem na rodzinną wycieczkę i odbędą rajd pieszy Wysoczyzną Elbląską.

Wakacje to dobry okres na pomoc najstarszym i samotnym. Kilkoro seniorów będzie miało opiekunów spośród dzieci, które zrobią im zakupy, przyniosą gazetę i książkę. Podleją ogród i pomogą wyjść z domu. Wspólnie z rodzicami wykonają ławeczki przed domem i naprawią płot. Jeśli trzeba wykoszą trawę i umyją okna. Mamy nadzieję, że działania te zapoczątkują regularną pomoc niesioną najstarszym. Nawiązane relacje przyniosą obopólną korzyść. W trakcie spotkań z seniorami będą zapisywane rozmowy i wspomnienia, które wzbogacą kronikę wsi. W czasie wakacji opiekunowie z dziećmi przygotują obozowisko. Wieczorem zaproszą wszystkich mieszkańców na spotkanie przy ognisku i muzyce. Dzieci zaprezentują umiejętności artystyczne a młodzież z teatru ognia spektakl Angels in the fire. Na zakończenie najpracowitsi otrzymają nagrody. Jesteśmy pewni, że dzięki realizacji projektu „Starszym pomagamy i dobrze wypoczywamy” dzieci i młodzież oderwą się od codzienności, odpoczną i nabiorą sił do nauki. Będą stawać się wrażliwymi i anielsko dobrymi ludźmi.


Halina Cieśla

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama