Program „Rodzina 500+” wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Na początku obejmował on drugie i kolejne dziecko, nie uwzględniając pierwszego. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w programie, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.
Warszawski samorząd twierdzi, że rząd nie zaplanował środków na październikowe, listopadowe i grudniowe wypłaty świadczeń. Mazowiecki Urząd Wojewódzki kontruje i podkreśla, że pieniądze są. Co więcej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej apeluje, by zgłaszane przez miasto kwoty odpowiadały potrzebom. Jak sytuacja wygląda w Elblągu?Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!