Pomnik Matki Sybiraczki chcą postawić przy katedrze św. Mikołaja elbląscy sybiracy. Obecnie załatwiają pozwolenia na taką inwestycję. Obelisk stanąłby na placu katedralnym między dwiema lipami.
— Proboszcz i biskup już się zgodzili. Pozostało nam jeszcze załatwić zgodę konserwatora zabytków — mówi Kazimierz Kotowski, prezes elbląskiego oddziału Związku Sybiraków.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!