Próchnica to wręcz powszechna choroba wśród młodych Polaków. Sytuację mogłoby zmienić zwiększenie dostępu do gabinetów dentystycznych. Ma to zagwarantować nowe prawo. Być może nie wszyscy wiedzą, że uczniowie z Elbląga już mogą korzystać z pomocy stomatologów szkolnych.
Statystyki są co najmniej niepokojące. Z danych z raportu "Stanu zdrowia jamy ustnej i jego uwarunkowania w populacji polskiej w wieku 5, 7 i 12 lat w 2016 roku" opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w miastach jedynie 20 procent dzieci jest wolnych od próchnicy. Jeszcze gorzej bywa na wsi, gdzie od tego schorzenia wolnych jest jedynie 9 procent.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!