Emerytura za wychowanie co najmniej czworga dzieci funkcjonuje od marca 2019. Do końca czerwca w całym kraju złożonych zostało 55 tys. wniosków. W województwie warmińsko-mazurskim w placówkach ZUS zarejestrowano ponad 3000 wniosków, w tym również w Elblągu. O to świadczenie ubiegają się przede wszystkim kobiety, jednak zgłosiło się także 4 mężczyzn.
3 211 osobom w województwie warmińsko-mazurskim przyznana została emerytura „Mama 4+”. Większość z nich, bo aż 1693 osoby wychowały czwórkę dzieci. Są również tacy, którzy doczekali się ponad dziewięciorga potomstwa. Rodziców ubiegających się o świadczenie z taką ilością dzieci w regionie jest 95.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!