Reklama

Konferencja pn."Śladami kultury"

17/12/2013 10:50

Odkrywanie na nowo dawnych rzemiosł, poszukiwanie śladów kultury, które przetrwały w bardzo ograniczonej formie, ale przede wszystkim wzbudzanie zainteresowania kulturą regionalną i kulturą ludową – takie były założenia projektu „Ślady kultury - dziedzictwo znane i nieznane”, który od wiosny realizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Podsumowaniem projektu będzie konferencja, która odbędzie się w "Światowidzie" w środę, 18 grudnia.

Konferencja w ramach projektu "Ślady kultury" odbędzie się 18 grudnia w godz. 10. - 12. Podczas spotkania zaproszeni goście będą się zastanawiać nad aktualną kondycją rękodzieła ludowego, możliwościami i ograniczeniami jego dalszego rozwoju oraz koniecznością poszukiwania jego nowego miejsca we współczesnym świecie. Krótkie, półgodzinne wystąpienia będą dotyczyły kultury ludowej, a opowiedzą o swoich doświadczeniach m.in. goście z Torunia.


Program konferencji:
10:00 - 10:10 - Przywitanie gości
10:10 - 10:40 - "Etno Wa Ma - Warmia i Mazury, jako miejsce, sprzyjające rozwojowi sektora kreatywnego" - Małgorzata Płoska, Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego Warmii i Mazur.
10:40 - 11:10 - "Ginące zawody w dobie globalizacji i produkcji masowej" - Dobrochna Olszewska, doktorantka Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
11:10 - 11:40 "Współczesna "sztuka ludowa"" - Aleksandra Jarysz, asystent muzealny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu.
11:40 - 12:00 "Ślady kultury - dziedzictwo znane i nieznane" – realizacja projektu - Magdalena Czarnocka-Kaptur, CSE „Światowid”.
Magdalena Czarnocka - Kaptur
Wstęp na konferencję jest wolny. Wszystkich chętnych "Światowid" zaprasza w środę, 18 grudnia do sali kameralnej kina "Światowid".

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama