Reklama

"Konwój wstydu" Platformy Obywatelskiej w Elblągu

15/10/2018 13:50

W poniedziałek (15.10), około południa, do Elbląga dotarł mobilny bilbord z wizerunkiem premiera Tadeusza Morawieckiego. To akcja "Konwój wstydu" organizowana przez Platformę Obywatelską.

Jak zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej senator Jerzy Wcisła (PO), mobilne bilbordy w ramach akcji "Konwój wstydu" będą jeździły po miastach województwa warmińsko-mazurskiego dwa dni: poniedziałek i piątek.

Na billboardach prezentowane są twarze polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem "na tapecie" znalazł się premier Mateusz Morawiecki.

— Akcję "Konwój wstydu" poświęciliśmy tym razem premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Chcemy powiedzieć o kłamstwach premiera. Nie jest to element kampanii wyborczej, ale jeżeli premier Polski notorycznie kłamie, to trzeba o tym mówić. Nie jest to też element kampanii negatywnej, ponieważ my posługujemy się cytatami Mateusza Morawieckiego — mówił Jerzy Wcisła podczas konferencji prasowej.

Jak twierdzi senator Wcisła, akcja ma pokazać, jak łatwo dzisiaj Polaków oszukać.
— Politycy mogą pokazywać oficjalnie, publicznie, przy kamerach jedną swoją twarz, a później, gdy nie wiedzą, że kamery i mikrofony są włączone, to "wychodzi" ich druga twarz. Mam nadzieję, że ludzie zobaczą te bilbordy, że przeczytają o tym w mediach, że nastąpi refleksja — mówił senator.

— Jedynym kłamstwem, które doczekało się sprostowania to to, gdy premier Morawiecki mówił, że za czasów poprzednich rządów koalicji nie budowano dróg i mostów. Jednak jakoś po Polsce jeździ: 1200 km dróg ekspresowych, 3 tys. mostów. Premier udaje, że tego nie widzi? Kłamstwo zostało sprostowane, ale tylko dlatego, że w trybie wyborczym nakazał to sąd — mówił senator Wcisła.

Senator odniósł się również do przekopu przez Mierzeję Wiślaną.
—  Nie można rozpocząć budowy, gdy nie ma wykonawcy inwestycji, jeżeli nie ma decyzji środowiskowej. Ja łopatę na Mierzei Wiślanej wbiłem w 2006 r. i ta łopata jeszcze tam stoi. Też mogę powiedzieć, że to ja rozpocząłem budowę — mówił Jerzy Wcisła.

Ogólnopolska akcja Platformy Obywatelskiej "Konwój wstydu" ma potrwać do piątku 19 października.
daw

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama