Reklama

Online z Marszałkiem o szpitalach

30/04/2020 09:23

Witold Wróblewski prezydent Elbląga, wspólnie z samorządowcami naszego regionu i z miast gdzie działają szpitale jednoimienne zmagające się z koronawirusem, wziął udział w wideokonferencji z Marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem.

Celem wirtualnego spotkania było omówienie aktualnej sytuacji jednoimiennych szpitali w regionie oraz możliwości ich szybkiego wsparcia finansowego. Poza prezydentem Elbląga w spotkaniu wzięli udział samorządowcy z Ostródy, Giżycka i Pisza, gdzie funkcjonują miejskie szpitale jednoimienne.

Marszałek poinformował uczestniczących w spotkaniu, że samorząd województwa przeznaczy w drodze konkursowej dodatkowe 5,5 mln zł na wsparcie jednoimiennych szpitali. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i można z nich skorzystać dzięki zgodzie Komisji Europejskiej na wykorzystanie środków zabezpieczonych dla poszczególnych regionów właśnie na walkę z koronawirusem.

Miasto Elbląg przygotowuje i w najbliższych dniach złoży do Urzędu Marszałkowskiego swój wniosek o dofinansowanie Szpitala Miejskiego na kwotę około 1,5 mln zł.

Łukasz Mierzejeski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu


[ewydanie=DZEL]
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama