Samorząd powinien być przede wszystkim prospołeczny, proinwestycyjny i proedukacyjny. Przy podejmowaniu decyzji władze lokalne na pierwszym miejscu muszą uwzględniać potrzeby mieszkańców, ich sytuację materialną, poziom bezrobocia. Drugi czynnik to inwestycje, zwłaszcza te które niosą pesrspektywy rozwoju i tworzą miejsca pracy, a nie generują koszta (np. spółka Aquapark bez aquaparku). Trzecim ważnym kryterium jest edukacja, a więc przyszłość młodzieży.
Oświata na wysokim poziomie jest kosztowna, to akt, ale przecież w kampaniach wyborczych słyszymy od wszystkich kandydatów, że dzieci są najważniejsze, że trzeba im zapewnić dobre warunki w szkołach. Krótkowzroczna jest polityka, która likwiduje szkoły, tworzy przepełnione klasy, nie inwestuje w nowoczesne pomoce, która szuka oszczędności w nauczaniu dzieci.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!