W związku z informacją, że szczepienia przeciw grypie są również korzystne na wirusa COVID-19, władze Elbląga postanowiły zrefundować część wydatków na ten cel. Refundacja ma jednak dotyczyć tylko pracowników urzędów i jednostek podległych.
- Zgodnie z opinią Głównego Inspektora Sanitarnego, szczepienia przeciwko grypie sezonowej są działaniem profilaktycznym również w odniesieniu do wirusa COVID-19 – informował Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. - Postanowiliśmy skorzystać z tej rekomendacji. Specustawa mówiąca o COVID-19 pozwala przeznaczyć środki z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na działania związane z profilaktyką związaną z koronawirusem. Wiceprezydent wyjaśnił, że właśnie z tych środków przeznaczone zostaną pieniądze na refundację szczepień dla pracowników urzędu, jednostek podległych i wykonujących na rzecz miasta usługi związane z obsługą mieszkańców. - Zaplanowaliśmy środki na szczepienia dla niemalże 3,5 tys. osób, kwota dofinansowania dla pracownika maksymalnie wynosiłaby 60 zł. Przeznaczyliśmy na to zadanie 208 tys. zł.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!