Reklama

Uroczystości 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

26/08/2016 20:15

Zbliża się 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Tegoroczne uroczystości w Elblągu zaplanowane są na poniedziałek 29 sierpnia, o godz. 18.

Na uroczystości 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych zapraszają elblążan: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak oraz Jana Fiodorowicz, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność. Rozpoczną się one w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 18.

Program uroczystości:
- Msza Święta w Katedrze pod wezwaniem Św. Mikołaja,
- Przejście pod Pomnik Ofiar Grudnia 1970,
- Odśpiewanie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,
- Przemówienia okolicznościowe,
- Składanie kwiatów.

Tego dnia odbędzie się uroczystość uroczystość nadania nazwy - RONDO NSZZ SOLIDARNOŚĆ skrzyżowaniu ulic Browarnej, Brzeskiej i Trasy Unii Europejskiej, która rozpocznie się o godz. 14.

Program:
- Uroczyste odczytanie uchwały w sprawie nadania imienia NSZZ Solidarność rondu ulicznemu znajdującemu się u zbiegu ulic Browarna, Brzeska i Trasa Unii Europejskiej
- Wystąpienia okolicznościowe.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama