Nie dość że upał, to jeszcze nad region nadciągają burze z gradem. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy opublikowali kolejne ostrzeżenie II stopnia wobec niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.
Upały nie ustępują. Temperatury nadal mogą przekraczać 30 stopni Celsjusza. Na domiar złego synoptycy ostrzegają przed nadciągającym burzami, które mogą 13 czerwca po południu i w nocy nawiedzić Elbląg i okoliczne powiaty. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!