Reklama

W Elblągu pojawią się automaty z karmą... dla kaczek. Wiadomo gdzie

29/11/2018 08:30

W parkach Dolinka i Traugutta zostaną zamontowane automaty z karmą dla kaczek, a na elbląskiej starówce pojawi się pięć nowych ławek weneckich. To część prac, jakie zaplanowano podczas tworzenia ścieżek dydaktycznych w Elblągu. Urząd Miejski szuka firmy, która je wykona.

Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu — tak nazywa się przedsięwzięcie, które władze Elbląga chcą wykonać, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Projekt zakłada utworzenie trzech ścieżek dydaktycznych, łączących obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Elbląga w spójną całość tematyczną i przestrzenną. Oczywiście ścieki powstaną wraz z niezbędną infrastrukturą, taką jak: ławki, śmietniki, oświetlenie. Ścieżki będą przebiegały m.in. przez Stare Miasto i elbląskie parki.

— Łączna długość planowanych ścieżek to 16 km, a liczba obiektów które zostaną oznakowane - 69 — informował Urząd Miejski w Elblągu. — Działania te przyczynią się do zwiększenia dostępności do dziedzictwa kulturowego i naturalnego Elbląga nie tylko dzięki oznakowaniu i opisaniu miejsc i obiektów, ale również dzięki połączeniu ich w jednolitą całość. Pozwoli to użytkownikom na zdobycie wiedzy o poszczególnych elementach dziedzictwa i na poznanie wielu z nich w uporządkowany i spójny sposób. Układ i położenie tras będą zachęcały użytkowników nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale i do wybierania ekologicznych form transportu.

Projekt obejmuje również konserwację siedmiu wybranych form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. Przywrócenie ich do dobrego stanu pozwoli na pełne i pozytywne odczytanie ich znaczenia przez odbiorców. Zapewni też ochronę rzeźb jako ważnych składników dziedzictwa kulturowego miasta.

Urząd Miejski właśnie ogłosił przetarg na wykonanie oznaczenia przebiegu ścieżek dydaktycznych w terenie wraz z małą architekturą. Zwycięska firma będzie musiała dostarczyć:
— 14 sztuk tablic we wskazanych lokalizacjach miasta
— 18 tabliczek szklanych wraz z montażem na obiektach Starego Miasta
— fabrycznie nowych 11 słupków do znaków wraz z montażem na terenie miasta
— 142 sztuk znaków kierunkowych wraz z montażem
— pięć nowych sztuk ławek weneckich wraz z montażem na Starym Mieście
— trzy nowe kosze na śmieci wraz z montażem na terenie Starego Miasta
— cztery automaty z karmą dla kaczek wraz z montażem w parku Dolinka i w Parku Traugutta
— 24 sztuk brył z betonu - tablic informacyjnych wraz z montażem na utwardzonym podłożu we wskazanych lokalizacjach miasta

Zwycięzca przetargu będzie musiał również opracować projekt graficzny tablic, map, tabliczek szklanych, piktogramów i znaków kierunkowych. Zainteresowane firmy mają się zgłaszać do 11 grudnia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama