Cieszą się życiem przez cały rok. Ale to właśnie październik jest ich miesiącem. Elbląskie Amazonki, jak co roku przeszły ulicami miasta, aby przypomnieć wszystkim o profilaktyce i badaniach.
- Jesteśmy tu po to, żeby wspólnie cieszyć się życiem, nie zapominając jednocześnie o zdrowym stylu życiu oraz o dbaniu o własne zdrowie fizyczne i psychiczne, bo każdy z nas składa się z ducha i ciała – mówiła Danuta Tchorowska, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. - Dziś zwracamy szczególną uwagę na chorobę, z którą nam, Amazonkom przyszło się zmierzyć. Najczęstszy nowotwór u kobiet, to właśnie rak piersi. Ponad 22 proc. kobiet choruje na raka piersi. Ta zachorowalność wzrasta.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!