Reklama

Weekend pełen sparingów. W Elblągu zagrają dwie Olimpie

13/07/2012 17:22

To będzie jedyny test mecz, jaki tego lata piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg rozegrają na własnym stadionie. W sobotę żółto-biało-niebiescy zmierzą się z I-ligową Olimpią Grudziądz. Swoją formę w sparingach w ten weekend będą sprawdzały także inne drużyny z naszego regionu.

W sobotę nie będą próżnowali II-ligowcy z Elbląga. Olimpia w drugim meczu kontrolnym zagra ze swoją imienniczką z Grudziądza (stadion przy ul. Agrykola, godz. 11). Będzie to jedyny tego lata sparing żółto-biało-niebieskich w Elblągu. Pozostałe trzy, kolejno z Wisłą Płock, Arką Gdynia i Zawiszą Bydgoszcz, odbędą się na wyjazdach.

Drużyna Olega Raduszki pierwszy test mecz zaliczyła w miniony wtorek w Bartoszycach, gdzie przegrała z młodzieżowcami Legii Warszawa 0:1. 
— Przeciwko Legii zagrało w sumie 24 zawodników, w tym 10 testowanych — mówi dyrektor klubu Robert Pilecki. — Teraz przed nimi test z na pewno zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem, jakim jest grudziądzka Olimpia.

I-ligowiec z Grudziądza ma za sobą trzy sparingi, w których pokonał rezerwy Borussi Dortmund 2:1 oraz zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 0:0 i Chojniczanką Chojnice 2:2.
— Być może sprawdzimy kolejnych 2-3 nowych zawodników. Jednak dla dobra sprawy ich nazwisk nie ujawniamy. Konkurencja nie śpi — stwierdza Pilecki. 


W sobotę pierwszy mecz kontrolny miała rozegrać II-ligowa Concordia Elbląg, której przeciwnikiem tego dnia miał być Jeziorak Iława. Spotkanie w Iławie zostało jednak odwołane.

W sobotę pierwszy test mecz rozegrają zawodnicy III-ligowej Olimpii 2004 Elbląg. W drużynie Stanisława Fijarczyka w meczu przeciwko V-ligowemu Gromowi Nowy Staw zadebiutuje kilku juniorów, którzy kilka tygodni temu zdobyli tytuł mistrza województwa tej kategorii wiekowej.

Serię meczów kontrolnych zainauguruje w sobotę także Barkas Tolkmicko. Na początek piłkarze Adama Fedoruka zagrają w Tczewie z tamtejszym spadkowiczem z III ligi Gryfem 2009. W zespole gości wystąpią zakontraktowani latem zawodnicy: Mateusz Ptaszyński i Rafał Jakimczuk (obaj Zatoka Braniewo), Karol Styś, Grzegorz Żak, Kamil Kuczkowski i Łukasz Mazurowski (Olimpia Elbląg).

Wolnego weekendu nie będą mieli także zawodnicy z Kadyn. Dąb, który przygotowuje się do debiutu w okręgówce (odpowiednik V ligi), w niedzielę zagra z Pogonią Prabuty w Elblągu (boisko przy ul. Skrzydlatej, godz. 16). Dąb wystąpi z nowymi zawodnikami w składzie: Przemysławem Samborem, Kacprem Mostowcem (Barkas Tolkmicko), Mateuszem Włodarczykiem i Przemysławem Zwieraczem (Olimpia 2004 Elbląg).
Jerzy Kuczyński

• Motor Lubin jest zainteresowany pozyskaniem Macieja Scherfchena, który rozegrał ponad dwieście meczów w ekstraklasie, a ostatnio występował w Olimpii Elbląg. Piłkarz ma wkrótce dołączyć do zespołu

• Mykoła Dremliuk, były obrońca Olimpii Elbląg, został jednym z nowych zawodników Pelikana Łowicz

• II-ligowa Bytovia Bytów została nowym pracodawcą Mateusza Kołodziejskiego, ostatnio występującego w Olimpii

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama