Oddziały ginekologii i położnictwa, które działają w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II, mogą zostać zamknięte i przeniesione do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Z kolei ze szpitala wojewódzkiego do miejskiego ma zostać przeniesiona pediatria. Wszystko jednak na razie jest w fazie rozmów.
- Szpital Miejski św. Jana Pawła II w ramach optymalizacji świadczeń medycznych w Elblągu we współpracy z Organem Założycielskim, Radą Społeczną Szpitala i Dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego pracuje nad konsolidacją usług, nad poprawą jakości pracy oraz nad zwiększeniem efektywności i dostępności do świadczeń medycznych – informowała Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka szpitala. – Rozmowy w tej sprawie nadal trwają.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!