Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi zatrzymanemu podczas legitymowania w Elblągu. Mężczyzna miał przy sobie dopalacze, które kupił w sieci. Policjanci sprawdzają skąd dokładnie pochodziły zabronione środki. Od początku roku śledczy z Elbląga prowadzili 20 podobnych spraw. Dopalacze niejednokrotnie działają silniej, a przez to są bardziej niebezpieczne dla zdrowia.
Ten młody mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę (19 października) na ulicy Malborskiej w Elblągu. Miał przy sobie papierowe zawiniątko z suszem roślinnym. Funkcjonariusze ustalili, że są to dopalacze, które podejrzany kupił w sieci. Został zatrzymany do wyjaśnienia i odpowie za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Od początku roku policjanci z Elbląga prowadzili 20 podobnych spraw. Odnotowali w sumie 143 przestępstwa narkotykowe.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!