Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej zaprasza na spacer po Kadynach

2023-09-01 15:15:54(ost. akt: 2023-09-01 12:40:04)

Autor zdjęcia: PKWE

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej — w ramach Ogólnopolskiego Dnia Parków Krajobrazowych — zaprasza już w sobotę 9 września na spacer po Kadynach — jednej z najbardziej urokliwych miejscowości Wysoczyzny Elbląskiej. Zbiórka o godz. 11.00 przy Dębie Bażyńskiego. Udział w spacerze jest bezpłatny.
— Kadyny to dawna letnia rezydencja cesarza Wilhelma II. Urzeka spokojem, ciszą i zabytkową zabudową. Zapraszamy do odkrycia tej miejscowości razem z pracownikami Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Spacer potrwa około 3 godzin, rozpoczynamy przy Dębie Bażyńskiego – jednym z najgrubszych dębów szypułkowych w Polsce. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do poznania historii wsi oraz jej zabytków — przekazuje załoga PKWE.

Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych to święto parków krajobrazowych po raz pierwszy obchodzone w Polsce w roku 2022. Jako jego datę ustalono drugą sobotę września.

Praca szuka człowieka!
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej zatrudni referenta do spraw ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Wszystkie szczegóły dostępne na stronie internetowej www.pkwe.warmia.mazury.pl. Nabór trwa do 15 września 2023 r.

Czytaj najnowszy Dziennik Elbląski! Wydanie ze specjalnym dodatkiem o Mikołaju Koperniku w sprzedaży do czwartku 7 września! Szukaj nas w salonach prasowych, na pocztach i stacjach Orlen.




Wysoczyznę Elbląską polecamy zwiedzać przy pomocy aplikacji Kraina Buka. To idealny przewodnik dla wszystkich aktywnych turystów, chcących poznać urokliwe miejsca i zakątki Wysoczyzny Elbląskiej. Aplikacja pokaże najciekawsze miejsca, zabytki, pomniki przyrody i inne okoliczne atrakcje do odkrycia w trakcie urlopu lub wolnego weekendu. Zeskanuj kod QR, by pobrać aplikację na swój telefon.