Dzisiaj o godz. 17 zostanie uroczyście otwarta nowa marina w Elblągu. Port żeglarski przy ul. Radomskiej 29 został rozbudowany w ramach unijnego projektu „Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej”.
Oddanie do użytku basenu jachtowego przy ul. Radomskiej w Elblągu kończy rewitalizację ponad 300-kilometrowego szlaku wodnego, tak zwanej Pętli Żuław. Dotychczasowe wykorzystanie turystyczne i gospodarcze tego obszaru pozostawiało wiele do życzenia. Żeglarze omijali zwłaszcza Zalew Wiślany, który oferował spartańskie warunki. W ciągu dwóch lat realizacji programu Pętla Żuław rozbudowano trzy porty żeglarskie (w Elblągu, Krynicy Morskiej oraz w Tolkmicku), wybudowano sześć przystani (Biała Góra, Braniewo, Nowa Pasłęka, Błotnik, Osłonka, Malbork "Park Północny"), dwa pomosty cumownicze (w Tczewie i Drewnicy), a także przebudowano dwa mosty zwodzone (Gdańsk-Przegalina, Nowa Pasłęka). W sumie na obszarze Pętli powstało 300 nowych miejsc do cumowania.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!