Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu. Rusza akcja "Pierwszy dzwonek"

2022-08-23 15:44:34(ost. akt: 2022-08-23 15:51:00)

Autor zdjęcia: freepik

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 Miejskie Centrum Wolontariatu tradycyjnie organizuje akcję „Pierwszy dzwonek”. Wspólnie pomóżmy wesprzeć dzieci i młodzież, które tego najbardziej potrzebują.
Chcielibyśmy zebrać artykuły szkolne, które przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku szkolnego. W zeszłym roku mimo trudnego czasu powrotu uczniów do kształcenia stacjonarnego akcja „Pierwszy dzwonek” zakończyła się rewelacyjnie, bardzo ucieszyliśmy się, że tak wiele placówek, osób indywidualnych, chce włączać się w tę zbiórkę. Mamy nadzieję, że i tym razem, już po raz siódmy możemy liczyć na siłę waszej pomocy, tak jak było to dotychczas - przekazuje Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Do akcji może przyłączyć się każdy, zbierane są nowe nieużywane rzeczy, a najpotrzebniejsze będą:
- zeszyty (wszystkie rodzaje),
- kredki, pisaki, ołówki, pióra, długopisy,
- bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, wycinanki, koszulki,
- artykuły plastyczne, farbki, pastele,
- gumki, temperówki, papier xero,
- plecaki, tornistry, piórniki, teczki,
oraz wszelkie inne artykuły szkolne…

Akcja związana ze zbiórką artykułów szkolnych potrwa do 2 października 2022 r.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 55 235 18 85, bądź e-mailowo: wolontariat@centrumelblag.pl.

Trwa też zbiórka dla DPS-u na Kasprzaka. Przekazać można produkty spożywcze (makarony, kasze, ryże, cukier, olej, obiadki dla dzieci w słoiczkach, itp.), a także środki czystości (proszki do prania, płyny do prania/płukania, mydło, płyny do czyszczenia powierzchni, chusteczki nawilżane).

Zebrane artykuły można przynosić do biura znajdującego się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 26, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

Fot. Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu