Grzechotki: Obywatel Ukrainy skłamał w oświadczeniu, że jest wojennym uchodźcą

2023-10-06 15:22:19(ost. akt: 2023-10-06 15:22:55)

Autor zdjęcia: W-MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna złożył fałszywe oświadczenie w warszawskim urzędzie, potwierdzając własnoręcznym podpisem.
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach 3 października, do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się obywatel Ukrainy. W trakcie weryfikacji dokumentów podróżnego okazało się, że 34-latek złożył w warszawskim urzędzie fałszywe, pisemne oświadczenie. Deklarował, że przybył do Polski z terytorium Ukrainy 20 lutego br., uciekając przed wojną. Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach ustalili, że tego dnia mężczyzna wjechał do Polski z Rosji. Ukrainiec złożył fałszywe oświadczenie, bo chciał, aby nadano mu w Polsce numer pesel. Uzyskałby w ten sposób tytuł pobytowy na terytorium RP, który uprawniałby go do przebywania w naszym kraju i innych państwach strefy Schengen. Ponadto, jako uchodźca wojenny mógłby otrzymywać polskie świadczenia socjalne.

4 października obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty złożenia fałszywego oświadczenia. Przyznał się do popełnionego przestępstwa i został ukarany grzywną w wysokości 3 tys. zł.

W-MOSG

Fot. archiwum prywatne


Fot. EG

Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA