Policja podsumowała weekend w Elblągu. Nałożono 18 mandatów

2023-10-09 14:56:08(ost. akt: 2023-10-09 14:56:29)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 71 razy. Na ulicach wylegitymowali 240 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 2 mężczyzn. Nałożono 18 mandatów, 70 razy pouczano i skierowano do sądu 1 wniosek o ukaranie.
Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 144 osoby i skontrolowali 135 pojazdów. Odnotowali 18 kolizji. Nie było wypadków drogowych.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 75 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Nałożyli 63 mandaty i zastosowali 32 pouczenia. Skierowali do sądu 14 wniosków o ukaranie i przebadali 380 kierujących. Wśród nich było 2 nietrzeźwych.

Niechlubny rekordzista to 39-letni kierowca toyoty, który zasnął za kierownicą i wjechał do rowu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Elbląg


Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.


Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA