Poseł Zbigniew Ziejewski na Targowisku Miejskim w Elblągu podzielił się chlebem z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

2023-10-10 10:11:17(ost. akt: 2023-10-10 10:47:19)

Autor zdjęcia: EG

We wtorek 10 października na Targowisku Miejskim w Elblągu pojawił się poseł PSL Zbigniew Ziejewski z pokaźnym zapasem darmowych bochenków chleba.
— Jako przedsiębiorca, rolnik, promotor zdrowej żywności na terenie Warmii, Mazur i Powiśla wpadłem na pomysł, żeby wykonać taki symboliczny gest w stronę elblążan i rozdać chleb. Tym bardziej że to miasto firmuje od lat Święto Chleba. Podarowanie chleba mieszkańcom Elbląga to gest przyjazny, szacunku dla mieszkańców i mam nadzieję, że zostanie bardzo pozytywnie w Elblągu odebrany – uzasadniał jeszcze w 2019 roku swą symboliczną inicjatywę poseł Zbigniew Ziejewski.

We wtorek 10 października br. poseł Ziejewski ponownie postanowił podzielić się chlebem z elblążanami i zawitał w tym celu na Targowisko Miejskie w Elblągu.


Mawia się, że chleb to najlepszy wynalazek od czasów, odkąd istnieje jedzenie. „Chleb nasz powszedni” to również najlepsza odpowiedź na pytanie, co łączy Polaków: każdy z nas jest „zjadaczem chleba”.

— Godne życie Polaków musi być tak powszednie jak nasz polski chleb, który jest najważniejszym pokarmem dnia. A to miasto słynie z chleba. Tu organizowane jest jego święto — mówił w Elblągu poseł Ziejewski.

I dlatego elblążanie odwiedzający Targowisko Miejskie otrzymali darmowy bochenek chleba. Pomysłodawcą akcji i fundatorem jest poseł Zbigniew Ziejewski, który w okręgu elbląskim ubiega się o reelekcję poselską.


Chleb jako symbol dostatku. Zbiniew Ziejewski: — Kiedy jedni obiecują kiełbasę wyborczą i gruszki na wierzbie, ja symbolicznie rozdaję mieszkańcom Elbląga chleb


Statystyczny Polak zjada 45 kg pieczywa rocznie. Historia chleba jest niemal tak długa, jak historia ludzkości. Jest wymieniany jako podstawowy posiłek człowieka w najstarszych źródłach. To dar boski, owoc pracy rąk ludzkich i symbol dostatku.

— Kiedy jedni obiecują kiełbasę wyborczą i gruszki na wierzbie, ja symbolicznie rozdaję mieszkańcom Elbląga chleb, bo chleb łączy wszystkich Polaków wbrew kłótniom i sporom — mówi Zbigniew Ziejewski, nawiązując do wyborczego hasła PSL.

I dodaje: — Chleb przywołuje skojarzenia z domem, ciepłem i bezpieczeństwem. Przypomina czasy dzieciństwa, jest tym, za czym Polacy tęsknią na emigracji. Szacunek dla chleba jest częścią naszej kultury. A dzielenie się chlebem jest symbolem przyjaźni, jedności i przebaczenia, czyli wartości, których szczególnie brakuje dziś w polskiej polityce.


Zbigniew Ziejewski: — Zadbam o to, by godne życie było chlebem powszednim każdego Polaka


— Jako lokalny lider biznesu do wszystkiego w życiu doszedłem ciężką pracą i szacunkiem dla drugiego człowieka. Jako człowiek czynu i lokalny patriota od czterech lat wdrażam te wartości w Sejmie — tłumaczy Ziejewski.

Pomysł na chleb powszedni w prezencie dla elblążan to symboliczne zwieńczenie kampanii wyborczej Zbigniewa Ziejewskiego.

— Każdy, kto 15 października zagłosuje na mnie w wyborach do Sejmu, może być pewien, że zadbam o to, by godne życie było chlebem powszednim każdego Polaka — zapewnia poseł starający się o reelekcję.


Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.


Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA