Młynary: Krowa na pastwisku wykopała niebezpieczne znalezisko. Rolnik powiadomił policję

2023-10-11 10:58:13(ost. akt: 2023-10-11 12:15:48)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z Młynar zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego, pochodzącego z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariuszy zaalarmował rolnik, którego krowa wykopała pocisk na polu.
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego, przeciwpancernego o kalibrze 120 mm. Został znaleziony na pastwisku w miejscowości Olkowo gm. Godkowo. Pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Policję zaalarmował rolnik, którego krowa wykopała pocisk. Saperzy z Braniewa zabrali niebezpieczne znalezisko. Dodatkowo zbadali cały teren czy nie ma tam ukrytych pod ziemią innych, niebezpiecznych niespodzianek militarnych. Na szczęście teren był czysty. Wszystkie tego typu „pamiątki” po II Wojnie Światowej są neutralizowane na poligonie.

Należy pamiętać, że relikty II WŚ są niezwykle niebezpieczne, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu ich z ziemi), gwałtownemu przemieszczaniu (rzucaniu, układaniu) mogą detonować.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję, wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej, takie miejsce należy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.

KMP Elbląg

Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.


Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA