Patryk Jaki: Nad Polską wisi ogromne zagrożenie i tylko Polacy mogą powstrzymać to w referendum

2023-10-12 14:24:46(ost. akt: 2023-10-12 14:41:55)

Autor zdjęcia: Oliwia Bieszke

Polska jest wyrzutem sumienia całej UE, bo jest symbolem tego, że może być inaczej, może być bezpiecznie. I w związku z tym oni chcą to zmienić — mówił dziś w Elblągu europoseł PiS Patryk Jaki i ostrzegał: Nad Polską wisi ogromne zagrożenie i tylko Polacy mogą powstrzymać to w referendum.
— Przyjechałem do Elbląga zrealizować dwa cele. Po pierwsze chciałem pochwalić się tym, że jako komitet wygraliśmy właśnie prawomocnie dwie sprawy w trybie wyborczym. Organizacje sprzyjające Platformie chciały zakazać mówienia o tym, że w pakcie migracyjnym jest zapis dotyczący przymusu relokacji. A dziś sąd w pierwszej instancji prawomocnie oddalił takie żądanie — mówił dziś w Elblągu Patryk Jaki.

— To w sposób oczywisty pokazuje, że ta relokacja jest przymusowa i grozi Polsce ogromne niebezpieczeństwo. My od samego początku jesteśmy przeciwni temu, aby do Polski spływały ogromne ilości ludzi, którzy zamienią ten kraj z kraju bezpiecznego, jakim dziś jest Polska — co pokazują statystyki nawet w UE, w kraj wyjątkowo niebezpieczny — podkreślał europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

— Dziś widać, że demokracja europejska — oczywiście z pomocą naszej opozycji — przeforsuje ten pakt migracyjny. Jedyną szansą, żeby to zatrzymać, jest pójście na referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie”. Polacy po raz kolejny mogą uratować nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale i bezpieczeństwo całej Europy. Dlatego bardzo chcę do tego zachęcić i cieszę się, że wygrywamy procesy w trybie wyborczym. Teraz oficjalnie można mówić, że relokacja jest przymusowa. Panie Tusk, przestań kłamać z tymi swoimi przystawkami od Hołowni i PSL. Relokacja jest przymusowa i tylko my możemy zatrzymać tych migrantów — dodał Patryk Jaki.

— Europa ma dziś ogromny problem z uchodźcami. Jak pana zdaniem należy go rozwiązać? — zapytaliśmy europosła PiS.
— Bardzo prosto: nie wpuszczać ich. A w Europie powiedzieć, że nie będziemy ich wpuszczali i wtedy nie będą przyjeżdżali. Jeśli pakt migracyjny zostanie przyjęty, to wszyscy wiemy, co się stanie. Jeśli do Afryki pójdzie sygnał, że jeśli tu przyjedziecie, to dostaniecie mieszkania i będziecie relokowani w różnych miejscach Europy, to jaki to jest dla nich sygnał? Przyjeżdżajcie! Przemytnicy staną się panami życia i śmierci. Jedynym rozwiązaniem, aby to zatrzymać, jest wysłanie komunikatu: "nie będziemy was przyjmować i nie macie po co wsiadać na łodzie".— odpowiedział.

Czy zdaniem Patryka Jakiego mamy prawo bać się tego, co w sprawie imigrantów szykuje UE?
— Mamy dowody pochodzące z dokumentów, z doświadczenia, i z tego, co dzieje się na świecie. Polska jest jednym z ostatnich krajów, w którym naprawdę jest bezpieczne. Niemcy jak przyjeżdżają tu po wielu latach, to wypisują w mediach społecznościowych, że w Polsce można wieczorem spokojnie wyjść do parku. Oni tego u siebie już dawno nie widzieli. Polska jest wyrzutem sumienia całej UE, bo jest symbolem tego, że może być inaczej, może być bezpiecznie. I w związku z tym oni chcą to zmienić — stwierdził europoseł.

Koalicja Obywatelska wciąż zaprzecza, że będziemy mieli przymus lokowania migrantów w Polsce, zwłaszcza że przyjęliśmy uchodźców wojennych z Ukrainy, co na to Patryk Jaki?
— Ta narracja jest nieprawdziwa. Znam dokładnie treści tych dokumentów. One niczego takiego nie gwarantują. Wprost przeciwnie: mówią o przymusie relokacji. Ostatnio przeczytałem dodatkowy dokument mówiący o odstępstwach w tzw. sytuacji kryzysowej, według którego będzie nam można wpychać każdą ilość migrantów. A to kiedy będzie ta sytuacja kryzysowa, to oni sami będą uznawali. Nad Polską wisi ogromne zagrożenie i tylko Polacy mogą powstrzymać to w referendum.

Europosłowi podczas konferencji prasowej w Elblągu towarzyszył wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

— Popieram pana wiceministra Andrzeja Śliwkę — oznajmił Patryk Jaki i dodał: — Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców tego regionu, aby poparli pana ministra. Polski parlament potrzebuje w przyszłości młodych, odważnych ludzi, którzy będą potrafili bronić nas przed zagrożeniami, które idą z zewnątrz i tymi, które idą także od wewnątrz. Widzimy dziś, kogo opozycja przysyła do parlamentu. To są ludzie, którzy często stali w marszach atakujących kościoły. Dziś nie wystarczy tylko wygrać wybory, trzeba również wybrać takich ludzi, którzy będą potrafili się przeciwstawić drugiej stronie. Jestem przekonany, że Andrzej Śliwka taką osobą właśnie jest. Dlatego proszę mieszkańców tego okręgu, aby oddali na niego głos.


Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.


Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA