Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Profil użytkownika Sylwester M. Jarkiewicz

Owsiak może być dumny z Suchacza

25. Finał WOŚP za nami! Sztab w Suchaczu zebrał ponad 16 kg pieniędzy, co po przeliczeniu dało kwotę 15.050,11 zł. Śmiało więc można uznać to za bardzo dobry wynik. Dedykowane specjalnie dla Suchacza przesłanie Jurka Owsiaka okazało się bardzo skuteczne. Otworzyło serca i ... portfele. Mała wieś nad Zalewem Wiślanym dowiodła tego!

Noc Świętojańska w Suchaczu

Ze sporym opóźnieniem rozpoczęły się tegoroczne świętojanki w Suchaczu. Przez ponad godzinę w cieniu oczekiwano na "poprawę" pogody...

Noc Świętojańska nad Zalewem po raz pierwszy miała nieco inny niż dotychczas charakter. Może bardziej skromny, ale za to niezwykle radosny, przy upalnej i...

W Suchaczu motocyklistów witano racuchami

Mieszkańcy suchaczańskiego sołectwa także w tym roku w oryginalny sposób przywitali uczestników 12. Zlotu Motocyklowego w Tolkmicku.

Po cepelinach i pierogach, dziś (4 bm.) motocyklistów przywitano cieplutkimi racuchami upieczonymi przez Elżbietę Sekułę, znaną w okolicy z dobrej kuchni. Ceremonię...

Drogi 503 przez mękę ciąg dalszy

Podczas oficjalnego otwarcia DW 503 jakie miało miejsce 26 czerwca 2014 roku Kadynach jeden z mówców powiedział, że: "była to droga przez mękę”. Nie pomylił się w swojej ocenie, bo tak wyglądała budowa.

Drogę budowały polskie firmy! Hiszpanie z FCC zatrudniali przecież polskich fachowców....

Czy minister uratuje rybaków?

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk jest wielką nadzieją rybaków. Głównie tych, którzy zarobkują na swoich małych łodziach. Mówiono dziś (7 bm.) o tym w Suchaczu.

Pobyt ministra Gróbarczyka w Elblągu w sprawie projektowanego przekopu Mierzei Wiślanej był...

Wieża Widokowa w Nowince

Urokliwych miejsc i ciekawych obiektów w gminie Tolkmicko jest coraz więcej. Oddana niedawno do użytku Wieża Widokowa w Nowince jest tego najlepszym przykładem. To naprawdę imponująca budowla z piękną lokalizacją!

Wieża jest gustownie zaprojektowana, solidnie zbudowana i bezpieczna w użytkowaniu....

Uczennica z Nadbrzeża wygrała konkurs ZSIŚiU

"Raz na ludowo" konkurs dla gimnazjalistów ogłoszony przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu rozstrzygnięty.

Zwyciężyła praca nr 47 Natalii Brody (na zdjęciu obok) z Nadbrzeża, uczennicy Gimnazjum im. Jana Pawła w Tolkmicku, która uzyskała 97 głosów....

W Stegnie, na wszelki wypadek przed powrotem zimy, utopili marzannę...

20 bm. Elbląskie i suchaczańskie morsy przywitały pierwszy dzień astronomicznej wiosny w Stegnie. Kąpielą, biesiadą przy ognisku i spacerem. Przedtem utopiły jeszcze marzannę. Na wszelki wypadek...

Zapowiadana wcześniej impreza topienia marzanny przyciągnęła do Stegny jak zwykle mnóstwo ludzi....

Zbiórka żywności - gest serca Ludzi Dobrej Woli

W dniach 11-13 marca br. Banki Żywności organizują [i]Wielkanocną Zbiórkę Żywności[/i]. W ramach tej akcji każdy może pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu ze sklepu przekazać je wolontariuszom.

Człowiek z Suchacza - dyrektorka hospicjum, a w przeszłości licencjonowany pilot Osobowością Roku 2015

Uroczysta gala poświęcona zwyciężczyni plebiscytu Osobowość Regionu 2015 odbyła się 10 bm. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Spektakl dedykowany był Wiesławie Pokropskiej, dyrektorce elbląskiego hospicjum i licencjonowanemu ... pilotowi!